Dnevni izveštaj za 29.09.2026.

29.09.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO2.682.68922.82411505.868.745.317
Listing1.935.26416.4655218.479.096.971
Prime akcije114.3149733218.479.096.971
Prime obveznice1.820.95015.49220
Open market747.4256.3596287.389.648.346
Open market akcije747.4256.3596287.389.648.346
Open market obveznice0000
MTP0007.293.653.955
MTP akcije0007.293.653.955
UKUPNO2.682.68922.82411513.162.399.272

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.369,890,120,01114.314
BELEXline2.777,290,120,00427.919

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO15432019
MTP5700000

Učešće stranih investitora
FIS8,54%
b-FIS17,09%
s-FIS0,00%
FIB0,00%
FIT2,74%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
BPŠ Banka a.d., Beograd18,18%34,02%
Momentum Securities a.d. , Novi Sad9,09%23,44%
Tandem financial a.d. , Novi Sad4,55%16,35%

Vrednost1.370,19
Promena0,00
% 0,00%
23.10.2026. 14:10:01Detaljnije
EUR/RSD117,4822
USD/RSD104,8012
Izvor NBS, 23.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 23.10.2026.
513.149.737.215 RSD
4.367.893.495 EUR
Vesti sa Berze
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
Poslednje vesti
23.10.2026.
Najava dostavljanja kvartalnog izveštaja za III kvartal 2026. godine - Jedinstvo a.d. , Sevojno
23.10.2026.
Izveštaj sa održane vanredne Skupštine akcionara - Simpo a.d. , Vranje
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
22.10.2026.
Mišljene uprave o ponudi za preuzimanje - Elan a.d. , Prijepolje
21.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Autoprevoz Janjušević a.d. , Priboj