Dnevni izveštaj za 28.09.2026.

28.09.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO14.639.662124.59419505.829.890.328
Listing13.757.256117.0846218.441.136.183
Prime akcije103.8378845218.441.136.183
Prime obveznice13.653.419116.20010
Open market882.4067.51013287.388.754.145
Open market akcije882.4067.51013287.388.754.145
Open market obveznice0000
MTP5.449.52846.37927.293.653.955
MTP akcije5.449.52846.37927.293.653.955
UKUPNO20.089.190170.97321513.123.544.283

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.369,77-1,28-0,09103.837
BELEXline2.777,17-1,40-0,05167.677

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO154311118
MTP5710012

Učešće stranih investitora
FIS1,55%
b-FIS3,11%
s-FIS0,00%
FIB0,00%
FIT0,50%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
Dunav Stockbroker a.d. , Beograd15,79%46,99%
OTP banka Srbija a.d. , Novi Sad2,63%46,63%
Tesla Capital a.d., Beograd31,58%2,33%

Učešće članova Berze na MTP (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
ALTA banka a.d., Beograd75,00%50,01%
Intercity broker a.d. , Beograd25,00%49,99%

Vrednost1.370,19
Promena0,00
% 0,00%
23.10.2026. 14:10:01Detaljnije
EUR/RSD117,4822
USD/RSD104,8012
Izvor NBS, 23.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 23.10.2026.
513.149.737.215 RSD
4.367.893.495 EUR
Vesti sa Berze
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
Poslednje vesti
23.10.2026.
Najava dostavljanja kvartalnog izveštaja za III kvartal 2026. godine - Jedinstvo a.d. , Sevojno
23.10.2026.
Izveštaj sa održane vanredne Skupštine akcionara - Simpo a.d. , Vranje
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
22.10.2026.
Mišljene uprave o ponudi za preuzimanje - Elan a.d. , Prijepolje
21.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Autoprevoz Janjušević a.d. , Priboj