Dnevni izveštaj za 02.09.2026.

02.09.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO2.546.86321.70343507.144.461.158
Listing1.254.24610.68812218.355.102.644
Prime akcije41.7603566218.355.102.644
Prime obveznice1.212.48610.33260
Open market1.292.61711.01531288.789.358.514
Open market akcije1.292.61711.01531288.789.358.514
Open market obveznice0000
MTP1.036.0008.82817.648.255.587
MTP akcije1.036.0008.82817.648.255.587
UKUPNO3.582.86330.53244514.792.716.745

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.376,28-0,22-0,02133.960
BELEXline2.810,08-0,52-0,02164.360

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO154403137
MTP6000000

Učešće stranih investitora
FIS0,64%
b-FIS0,00%
s-FIS1,28%
FIB0,00%
FIT0,42%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
Tesla Capital a.d., Beograd34,88%24,78%
Erste bank a.d., Novi Sad15,12%19,67%
NLB Komercijalna banka a.d., Beograd15,12%15,03%

Vrednost1.370,19
Promena0,00
% 0,00%
23.10.2026. 14:10:01Detaljnije
EUR/RSD117,4822
USD/RSD104,8012
Izvor NBS, 23.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 23.10.2026.
513.149.737.215 RSD
4.367.893.495 EUR
Vesti sa Berze
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
Poslednje vesti
23.10.2026.
Najava dostavljanja kvartalnog izveštaja za III kvartal 2026. godine - Jedinstvo a.d. , Sevojno
23.10.2026.
Izveštaj sa održane vanredne Skupštine akcionara - Simpo a.d. , Vranje
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
22.10.2026.
Mišljene uprave o ponudi za preuzimanje - Elan a.d. , Prijepolje
21.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Autoprevoz Janjušević a.d. , Priboj