Dnevni izveštaj za 01.09.2026.

01.09.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO4.752.42740.50070506.345.625.389
Listing2.120.68818.07342218.393.063.432
Prime akcije43.8573747218.393.063.432
Prime obveznice2.076.83117.699350
Open market2.631.73922.42828287.952.561.957
Open market akcije2.631.73922.42828287.952.561.957
Open market obveznice0000
MTP409.4403.48917.648.255.587
MTP akcije409.4403.48917.648.255.587
UKUPNO5.161.86743.99071513.993.880.976

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.376,505,540,40202.739
BELEXline2.810,6011,490,41278.039

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO154732235
MTP5910101

Učešće stranih investitora
FIS32,16%
b-FIS8,43%
s-FIS55,89%
FIB2,73%
FIT20,32%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
NLB Komercijalna banka a.d., Beograd20,00%24,73%
Intercity broker a.d. , Beograd18,57%23,28%
OTP banka Srbija a.d. , Novi Sad5,00%18,23%

Učešće članova Berze na MTP (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
Dunav Stockbroker a.d. , Beograd50,00%50,00%
Intercity broker a.d. , Beograd50,00%50,00%

Vrednost1.370,19
Promena0,00
% 0,00%
23.10.2026. 14:10:01Detaljnije
EUR/RSD117,4822
USD/RSD104,8012
Izvor NBS, 23.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 23.10.2026.
513.149.737.215 RSD
4.367.893.495 EUR
Vesti sa Berze
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
Poslednje vesti
23.10.2026.
Najava dostavljanja kvartalnog izveštaja za III kvartal 2026. godine - Jedinstvo a.d. , Sevojno
23.10.2026.
Izveštaj sa održane vanredne Skupštine akcionara - Simpo a.d. , Vranje
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
22.10.2026.
Mišljene uprave o ponudi za preuzimanje - Elan a.d. , Prijepolje
21.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Autoprevoz Janjušević a.d. , Priboj