Dnevni izveštaj za 31.08.2026.

31.08.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO7.374.08062.83730506.341.281.501
Listing1.555.30513.25314218.187.822.644
Prime akcije408.9093.4846218.187.822.644
Prime obveznice1.146.3969.76980
Open market5.818.77549.58316288.153.458.857
Open market akcije5.818.77549.58316288.153.458.857
Open market obveznice0000
MTP0007.649.627.457
MTP akcije0007.649.627.457
UKUPNO7.374.08062.83730513.990.908.958

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.370,962,940,214.156.404
BELEXline2.799,113,220,124.156.404

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO154623122
MTP5900000

Učešće stranih investitora
FIS2,11%
b-FIS4,21%
s-FIS0,00%
FIB0,00%
FIT1,78%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
OTP banka Srbija a.d. , Novi Sad10,00%34,69%
Prudence Capital a.d., Beograd1,67%22,38%
Erste bank a.d., Novi Sad5,00%10,60%

Vrednost1.370,19
Promena0,00
% 0,00%
23.10.2026. 14:10:01Detaljnije
EUR/RSD117,4822
USD/RSD104,8012
Izvor NBS, 23.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 23.10.2026.
513.149.737.215 RSD
4.367.893.495 EUR
Vesti sa Berze
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
Poslednje vesti
23.10.2026.
Najava dostavljanja kvartalnog izveštaja za III kvartal 2026. godine - Jedinstvo a.d. , Sevojno
23.10.2026.
Izveštaj sa održane vanredne Skupštine akcionara - Simpo a.d. , Vranje
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
22.10.2026.
Mišljene uprave o ponudi za preuzimanje - Elan a.d. , Prijepolje
21.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Autoprevoz Janjušević a.d. , Priboj