Dnevni izveštaj za 28.08.2026.

28.08.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO80.907.135689.33098506.062.912.145
Listing75.877.457646.47742218.225.783.432
Prime akcije6.340.60054.02212218.225.783.432
Prime obveznice69.536.857592.455300
Open market5.029.67842.85356287.837.128.713
Open market akcije5.029.67842.85356287.837.128.713
Open market obveznice0000
MTP0007.649.627.457
MTP akcije0007.649.627.457
UKUPNO80.907.135689.33098513.712.539.602

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.368,02-3,95-0,298.397.985
BELEXline2.795,89-8,58-0,318.555.485

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO154613268
MTP5900000

Učešće stranih investitora
FIS0,64%
b-FIS1,28%
s-FIS0,00%
FIB0,00%
FIT0,09%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
Dunav Stockbroker a.d. , Beograd4,59%71,11%
OTP banka Srbija a.d. , Novi Sad1,53%17,26%
NLB Komercijalna banka a.d., Beograd14,29%3,31%

Vrednost1.370,19
Promena0,00
% 0,00%
23.10.2026. 14:10:01Detaljnije
EUR/RSD117,4822
USD/RSD104,8012
Izvor NBS, 23.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 23.10.2026.
513.149.737.215 RSD
4.367.893.495 EUR
Vesti sa Berze
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
Poslednje vesti
23.10.2026.
Najava dostavljanja kvartalnog izveštaja za III kvartal 2026. godine - Jedinstvo a.d. , Sevojno
23.10.2026.
Izveštaj sa održane vanredne Skupštine akcionara - Simpo a.d. , Vranje
22.10.2026.
Svečano otvoren BGDx Bloomberg Finance Lab na Beogradskoj berzi
22.10.2026.
Mišljene uprave o ponudi za preuzimanje - Elan a.d. , Prijepolje
21.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Autoprevoz Janjušević a.d. , Priboj